AKP’li Türkeş ittifakları eleştirdi: Oğan paylaştı

AKP’li Ankara 1’inci Bölge 1’inci sıra adayı Tuğrul Türkeş, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili seçildi.

Türkeş, seçim sonuçlarını değerlendirdiği “Parlatılan ‘Niş’ler, ‘Miş’ Gibi Yapmak ve Bir Seçimin Ardından Türk Milliyetçiliği” başlıklı bir yazı kaleme alarak Twitter hesabından paylaştı.

Türkeş, yazısında “Herkesin bildiği gibi 21. yüzyılın başından bugüne kadar bütün dünyada Milliyetçilik yükselen bir değerdir. Bunca yazı, araştırma, tartışma ortada iken; Türkiye 14 Mayıs 2023 seçimlerine hazırlanırken ki son yılında, hatta son 6 ayında, Türk Siyaset sahnesinde 2 güçlü ittifak olarak tasvir edilen her 2 yapı da bu gerçeği yadsıyarak; dışarının önerdikleri veya üzerine spot tutulan veya günlük sokak siyasetinde popülaritelere bakarak ‘niş’ yapılardan medet umdu” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a oy verenlerin gerekçelerinin dikkat çekici olduğunu belirten Türkeş, “Netice olarak bu seçimin tek ve gerçek galibi Türk Milletçiliğidir. Bu resmetmeye çalıştığımız yapılar derlenip toparlanabilirse ki, bu örneğin bir ‘Lig’ çatısı altında olabilir, bundan sonraki seçimlerde birinci parti ve seçimin galibi Türk Milletçiliğine değer veren, önemseyen ve onun temiz kadrolarına imkan sağlayan yapı olacaktır. Velhasıl bir sonraki seçimin galibi Türk Milliyetçiliğidir” dedi.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan da Türkeş’in yazısını Twitter hesabından paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir