AKP’nin yeni Küme Başkanvekili de Türkçe Olimpiyatçı çıktı

Armağan Çağlayan’ın Youtube programına konuk olan, AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, iktidarın “i” sözlerini kullanmıştı.

Özkan’ın bu kelamlarının akabinde AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Twitter’dan kendisine itiraz etti.

AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, BAE yansısı sonrası partisiyle yaşadığı tansiyonun akabinde misyondan alındı.

Özkan’ın yerine TBMM Adalet Kurulu Lideri AKP Bartın milletvekili Yılmaz Tunç getirildi.

YENİ AKP BAŞKANVEKİLİ TÜRKÇE OLİMPİYATLARINDA ÇIKTI

Halk TV ekranlarında yayınlanan Gökmen Karadağ ile Açıkça programında TBMM Adalet Kurulu Lideri AKP Bartın milletvekili Yılmaz Tunç’un Türk yargısını Fethullahçılara bıraktığı yasa tasarısına imza atan milletvekillerinden biri olduğunu söyleyen gazetemiz müellifi Barış Pehlivan şunları söyledi:

HSK’nın Türkiye Yargısını, Fethullahçılar’ın ele geçirdiği HSK’daki dönüşümü var ya o HSK teklifini hazırlayanlardan birisidir. Yani Türk yargısını Fethullahçılara teslim edilmesi için imza atan çabalayan milletvekillerinden birisidir” dedi.

Ayrıyeten Tunç’un FETÖ finansmanı ile gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları’na övgü dolu paylaşımlar yaptığı ve tertiplerde çekilen fotoğrafları da ortaya çıktı.

Öte yandan Yılmaz Tunç’un, 2013 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Ergenekon örgütü ile ilgili açıklamasını duyurarak toplumsal medya hesabından paylaşım yaptığı ve “Ergenekon’u ‘Hükümeti şiddet yoluyla devirmek isteyen bir terör örgütü’ olarak tanımlayan AİHM kararı da mı gayrimeşru?” tabirlerini kullandığı ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.