Antalya’da, kirayı ödemediği gerekçesiyle meskeni mühürlendi

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Akçaalan Mahallesin’de, Zübeyde Kısıkkaya (38) isimli bayan kirasını 3 ay ödeyemediği gerekçesiyle evvel icraya verildi, akabinde konut eşyalarına haciz konuldu. Bugün ise Kısıkkaya’nın konutu mühürlendi.

Yaşlı annesi, kızları ve torunuyla konuttan çıkarıldığını tez ederek yardım isteyen Kısıkkaya, icra takip süreçlerinden haberinin olmadığını söyledi.

DHA’nın haberine nazaran; eşinden başka ailesiyle yaşadığını, tansiyon, astım ve böbrek yetmezliği rahatsızlıkları olduğunu, geçimini meskenlere paklığa giderek yahut otellerde çalışarak sağladığını, şu anda gidecek yerleri olmadığı için sokakta kalacaklarını söyledi.

“Kira mukavelesini yaptığım kişi kontratın bir nüshasını bana vermedi”

Zübeyde Kısıkkaya, açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“Bu yıl şubat ayı içerisinde kiralık bir mesken buldum. Kira kontratını yaptım. Yalnız kira kontratını yaptığım kişi kontratın bir nüshasını bana vermedi. Şubat ayında ben bu meskene taşındım. Meskene taşındıktan sonra bana kira kontratının bir suretini vereceğini söyledi, tekrar vermedi.

“Beni icraya vermiş lakin bana bir tebligat gelmedi”

Şu an beni evimden dışarıya attı. Beni icraya vermiş ancak bana bir tebligat gelmedi. Beni kapı dışarı koydular. Eşyalarımı vermediler.


“Hakkımı aramak istiyorum”

Yalnızca üzerimdeki kıyafetlerle sokaktayım. Gidecek, kalacak yerim yok. Üzerimde param yok ki otelde kalayım. Şu an çok güç durumdayım. Hakkımı aramak istiyorum.”

“Kiramı ödediğime dair konut sahibinden imzalı ve ismi yazılı kağıt aldım”

Polisler ve avukatın gelip, ‘Evi icra yoluyla boşaltacağız, eşyalarınızı meskende koyacağız, sizi çıkartacağız’ dediklerini anlatan Zübeyde Kısıkkaya, kelamlarını şu sözler ile sürdürdü:

“Yazdılar, çizdiler fakat bize bir evrak vermediler. Sebebi kiramı ödememişim. Fakat ben kiramı ödediğime dair konut sahibinden imzalı ve ismi yazılı kağıt aldım. 3 aydır bu meskende oturuyorum. Şubat, mart, nisan ayları. Mayıs ayı için de daha kira günüm gelmedi. Benimle birlikte yaşlı bir annem var. Ben, biri 4 yaşında iki kızım ve 5,5 aylık torunum var. Ben hastayım. Yüksek tansiyon, astım ve böbrek yetmezliği rahatsızlıklarım var. Şu an işsizim. Otelde çalışmak için bekliyorum. Konut sahibi taşındığımız günden beri bizi çıkartmaya çalışıyor. Arsız, hırsız değiliz. Makus bir alışkanlığımız yok. Eşyalarımız meskende. Kilitlediler. Biz dışarıdayız.”


“Ev sahibi ‘ben çık dedim çıkacaksınız’ dedi”

Kısıkkaya’nın annesi 58 yaşındaki Meliha Okur ise şu tabirleri kullandı:

Ben mesken sahibine bir büyük olarak ‘Hatamız ne?’ dedim. ‘Neden bu türlü yapıyorsunuz, mesken bulmak bu bölümde kolay değil, çocuğun şu anda işi gücü yok’ dedim. ‘Çocuklarım yanlış bir şey dedilerse onların ismine özür dilerim’ dedim. Fakat konut sahibi ‘ben çık dedim çıkacaksınız’ dedi.

“Bu meskene girip çıkan muhakkak değil diyerek bana iftira atıyor”

Ben çocuklarımla bu meskende oturuyorum. Ortada torunlarım, damadım geliyor. Mecbur bunlar gelecekler. ‘Bu meskene girip çıkan muhakkak değil’ diyerek bana iftira atıyor.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.