Antalya’da köpekleri elinden alınan bayan çatıya çıktı

Antalya’nın Kepez ilçesi Yeni Emek Mahallesi’nde yaşayan E.Ç., uzun müddettir baktığı Boston terrier cinsi yavru 2 köpeğin kendisinden alınması üzerine buhrana girdi.

DHA’nın haberine nazaran 4 katlı binanın çatısına çıkan E.Ç., köpeklerinin geri getirilmesini istedi.

E.Ç.’yi çatıda görenler durumu çabucak 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi.

Şişme yatak açıldı

İhbarla bölgeye sıhhat, polis ve itfaiye takımı sevk edildi.

Çatının uç noktasında duran ve ayaklarını boşluğa sarkıtan E.Ç.’nin aksiyonundan vazgeçmemesi üzerine itfaiye takımları binanın önüne şişme yatak açtı.

Polisler ise yanına yaklaştırmayan E.Ç.’yi, karşı binaya çıkarak ikna etmeye çalıştı.

Çevrede toplanan mahalle sakinleri ise yaşananları sinema seyreder üzere izlerler, bir yandan da cep telefonları kayıt yaptı.

Köpekler gelince hareketi bitirdi

Caddenin bir tarafı ise takımlar tarafından güvenlik şeridiyle araç geçişine kapatıldı. Bunun üzerine mahalle sakinleri refüje oturarak çatıdaki hareketi izlemeye devam etti.

Yaklaşık 1.5 saat çatıda kalan E.Ç., hareketinden vazgeçmek için Boston Terrier cinsi köpeklerinin getirilmesini istedi. 2 yavru köpeğin çatıya getirilmesinin akabinde aksiyonuna son veren E.Ç., polis takımlarınca çatıdan indirildi.

Kısa periyodik baygınlık geçiren E.Ç., hasta taşıma brandası ile ambulansa alındı. E.Ç.’nin binadan çıkarılması sırasında etrafta toplananlar alkışlarla hareketine dayanak verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.