Aşı işçinin ayağına gidiyor

Aşı işçinin ayağına gidiyor
Aşı işçinin ayağına gidiyor
İLGİLİ HABER

Bakan Koca açıkladı! Yerinde aşı uygulaması başlıyorBakan Koca açıkladı! Yerinde aşı uygulaması başlıyor

İş kaybının önüne geçmek için Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, işçilerin aşılarını fabrikalarında olacağını açıklamasının ardından Düzce’de Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Mobil aşı çalışmalarına başladı.

1. Organize Sanayi Bölgesi’nde ve bazı fabrikalarda başlatılan çalışmalar 1 hafta boyunca devam edecek. 1 Hafta boyunca Düzce’de dumanbet il genelinde 40 bin işçi işyerlerinde aşılacak. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca’nın açıklama yapmasının ardından hızlıca çalışmalarına başlayan ve Düzce’de ki Organize Sanayi Bölgeleri’nde mobil sağlık ekiplerinin aşılama çalışmalarına başladığını belirten Halk Sağlığı Başkanlığı’nda görevli Dr. Hüseyin Coşkuner, “Mobil aşı ekiplerimiz ile yaklaşık 1 hafta sürecek bir aşılama programımıza bugün başladık. Organize Sanayi Bölgeleri’nde, fabrikalarımızın toplu işçilerini buralarda mobil aşı hizmetimiz ile aşılıyoruz. Hem aşılamayı özendirmek hem limanbet de aşılama hedefine mümkün olduğunda en hızlı bir şekilde ulaşmak için bu şekilde bir çalışmamız var. Bu şekilde hem çalışan kişileri hem de ailelerini korumuş oluyoruz. Bu bizim toplumsal bağışıklığımız için oldukça önemli. Bugün ilk etapta 600 kişi ile çalışmaya başlıyoruz. Yaklaşık 1 haftalık süreç içerisinde de bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“İş kaybımız önlendi”
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasının hemen ardından kısa makrobet bir süre içerisinde 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde aşılama çalışmalarının başlatıldığını dile getiren 1. OSB Başkan Yardımcısı Caner Aypar, “Sağolsun Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Fahrettin Koca’nın açıklama yapmasının ardından hemen Düzce İl Sağlık Müdürlüğü reaksiyon gösterdi. 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne bir mobil tim gönderdi. Bu mobil tim sayesinde hem bizim iş kaybımız önlendi. Hem işçiler daha bilinçli daha kontrol edilebilir bir şekilde aşıya geldiler. Çok büyük zaman kazancımız oldu. Sağ olsunlar devlet çok hızlı bir şekilde reaksiyon gösterdi bu konuda” ifadelerinde bulundu.

Düzce Halk Sağlığı Başkanlığı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınan bilgilere göre Düzce’de bulunan 5 Organize sanayi bölgesi ve yüzlerce fabrikada mobil aşılama çalışmaları 1 hafta boyunca devam edecek. Yaklaşık 60 bin işçinin çalıştığı fabrikalarda aşı sırası gelip aşılananların yanı sıra yaklaşık 40 bin işçinin aşılanması hedefleniyor.

Enes Bektaş-Selçuk Akyol
 

İLGİLİ HABER

İstanbulda hastanedeki aşı yoğunluğu drone ile havadan görüntülendi İstanbul’da hastanedeki aşı yoğunluğu drone ile havadan görüntülendi

İLGİLİ HABER

Bilecikte metrelerce aşı kuyruğu oluştu Bilecik’te metrelerce aşı kuyruğu oluştu

İLGİLİ HABER

Hastanelerde gece aşı kuyrukları oluştu Hastanelerde gece aşı kuyrukları oluştu

İLGİLİ HABER

Bakan Koca açıkladı! Yerinde aşı uygulaması başlıyor Bakan Koca açıkladı! Yerinde aşı uygulaması başlıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*