Atatürk dizisinin kaldırılmasına sessiz kalmadı

Ermeni lobilerinin baskısı sonucu “Atatürk” dizisini yayınlamama kararı alan Disney Plus’a tepkiler çığ gibi büyürken, müzik dünyasının sevilen isimlerinden Fedon da skandala sessiz kalamadı.

BENİM LOBİLERLE İŞİM YOK

Fedon, “Dünya kurulduğundan beri bunlar oluyor ve olacaktır. Benim lobilerle işim yok. Lobi oradan havlıyor, gel bir de buradan havla!” dedi. Ünlü sanatçı, Atatürk’e olan sevgisini kolundaki “Atatürk” dövmesiyle poz vererek gösterdi.

ŞEHİT TORUNUYUM

Annesi Ermeni, babası Rum olduğu için hep “ötekileştirildiğini” söyleyen Fedon, dedesinin Çanakkale şehidi olduğunu hatırlattı: “Ben bu yaşıma kadar hep ‘öteki’ oldum. Şehit torunuyum. 24 ay askerliğimi de yaptım, hâlâ ‘öteki’yim! Ama ben bir Türk evladıyım.”

ATATÜRK’E DOKUNDURTMAYIZ

Ermenı kökenli Türk vatandaşı Lerna Elmas’ın Disney Plus’a sert tepki gösteren paylaşımları, çıkarları uğruna sansüre sessiz kalan oyuncuları utandırdı. Elmas, “Ben Ermeni’yim. Bütün sülalem de öyle. Ama ‘Atatürk’e dokundurtmayız’ diyerek üyeliğini iptal eden bir Lerna Elmas bırakıyorum buraya. Onun kararlılığının çeyreği Disney’e muhtaç oyuncularda” paylaşımında bulundu. Bir başka paylaşımında ise “Ben Türk’üm, bu topraklarda doğdum, büyüdüm. Anadolu’ya ilk göçen Ermenilerdenim. Hiç unutmam, Türkiye- Ermenistan milli maçı oldu. Basın geldi Kınalıada’ya. Bizim elimizde Türk bayrakları. Sordular, neden Türkiye diye. Sivaslı bir Ermeni olarak söylüyorum, Türk’üz. Şaşırmayın elimizde Türk bayrağı görünce, İstiklal Marşı’nı ezbere söyleyince” ifadelerini kullandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx