Bahçeli’den Akşener’e “mermi kovanı” tepkisi: Millete ve demokrasiye saygısızlık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Meclis’te mermi kovanı fırlatmasını eleştirerek, “Meclis grup kürsüsünde çıldırmış gibi sağa sola mermi kovanı atmaları, millete ve demokrasiye saygısızlıktır. Bağıra çağıra mermi fırlatmak çaresizlik içinde kıvranan, köşeye sıkışan, çıkmaz sokaklara düşen, kaostan yemlenmek için sıraya giren bir çarpıklıktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Burada konuşan Bahçeli, deprem ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlara rahmet dileyerek, ebediyete irtihal edenlerin anılarını yaşatmanın, arkada bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmanın, acıları paylaşarak azaltmanın, kanayan yaraları hep birlikte sarıp iyileştirmenin mümkün ve mutlak olduğunu kaydetti.

Türk milletinin asırlar boyunca müessir gücünün birlik ve kardeşliği olduğunu ifade eden Bahçeli, Türk milletinin dayanışma ve yardımlaşma hasletiyle aşamayacağı hiçbir engel bulunmadığını söyledi.

Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Felaketler ne kadar ağır olsa da altından kalkacak kuvvet ve kudret Türk milletinde vardır ve tartışmasızdır. Türklük nice badireyi atlatmıştır. Kandil Dağı’nı Tanrı Dağı zanneden, Kürşat’ı teröristlerle karıştıran kötürüm siyaset zihniyetleri elbette mazimizin ihtişam ve itibarını bilemez, bilse dahi telaffuz edecek cesareti gösteremez.

Bu zihniyet sahiplerinin, Meclis grup kürsüsünde çıldırmış gibi sağa sola mermi kovanı atmaları, evvela millete ve demokrasiye saygısızlıktır. Ayrıca bağıra çağıra mermi fırlatmak çaresizlik içinde kıvranan, köşeye sıkışan, çıkmaz sokaklara düşen, kaostan yemlenmek için sıraya giren bir çarpıklıktır.”

Bu yalın gerçek çok sarsıcıdır”

Vatan ve millet düşmanlarıyla aynı karede poz verip ittifak kuranların, Türklüğün muhteşem geçmişinden örnekler vermesinin sadece bir aldatma, istismar, hezeyan olduğunu söyleyen Bahçeli, “Kanaatimce sürekli maske değiştirmek, oradan buraya köşe kapmaca oynamak su katılmamış gafilliktir, aynı şekilde dün dediğini bugün inkar eden siyasetçilerin iflah olmaz akıl ve ahlak sorununa gömüldüklerine delalettir. Siyasette ilkesizliğin ve ilkel dürtülerin markası olarak sivrilenlerin iyilik iddiası, tilkinin kümes kapısında bekçiliğe talip olması kadar abuk sabuk bir beklentidir.” dedi.

Bu tip kirli ve kimliksiz siyaset anlayışlarıyla kesintisiz mücadelelerinin 54 yıldır devam ettiğini ve bundan sonra da aynı kararlılıkla süreceğini vurgulayan Bahçeli, “Derler ki, ‘yüreği soğuyanın savaşı bitermiş.’ Milletimize, ülkemize, vatanımıza, mukaddesatımıza ve mukadderatımıza yönelik tehditler, tezgahlar, tertipler bitmediği müddetçe yüreğimizin soğuması mümkün değildir.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir