Binance CEO’su Açıkladı: Şirketler Bu Altcoin’lere Yatırım Yaptı!

Binance CEO’su Changpeng Zhao Blockchain veri şirketi Blockdata’nın bir tablosunu paylaştı. Tabloda, büyük şirketlerin Bitcoin, altcoin ve Blockchain’lere odaklı platformlara yatırımı yer alıyor. İşte detaylar…

Şirketler, Blockchain ve kripto yatırımı yapıyor

Kripto bir ayı piyasasındayken, altta yatan teknoloji hala aşırı derecede yükselişini sürdürüyor. Aslında yatırımcılar Web3.0 pastasından yeterince yararlanamıyor gibi görünüyor. Google’ın ana şirketi olan Alphabet bunlardan biri. En aktif kurumsal yatırımcılardan biri olarak her yıl yüzlerce işlem yapmaktadır. Doğal olarak ilgi duydukları sektörlerden biri de Blockchain, özellikle de kullanıcı deneyimini iyileştirenlerden. Blockdata’nın tablosuna göre Meta’nın yatırımları, aşağıdaki şirketleri kapsıyor:

  • Fireblocks – dijital varlık saklama hizmeti
  • Dapper Labs – Metaverse Company (Cryptokitties’in, NBA Top Shot’ın yaratıcısı)
  • Voltage– Bitcoin & Lightning Network Altyapısı
  • Digital Currency Group – Girişim Sermayesi

Alphabet CEO’su Sundar Pichai, “Kesinlikle Blockchain’lere bakıyoruz, geniş uygulamalara sahip çok ilginç ve güçlü bir teknoloji” dedi. Web3.0‘a yatırım yapan tek şirket Alphabet değil. Blackrock, Morgan Stanley ve Tencent gibi büyük kurumlar kriptoya geçiş yapıyor. Temmuz 2022 itibariyle, kripto para birimi ile ilgili şirketler tarafından 29 milyar dolardan fazla para toplandı. Bu, aynı zamanda, alanda net değerlerinin önemli bir kısmına sahip olan Shark Tank girişimleri, Mark Cuban ve Kevin O’ Leary gibi bireysel yatırımcıları da içerir. Merkezi kurumlar da DeFi platformlarından kredi alan bankalarla kripto ekosistemine giriyor. Mevcut iklime ve CeFi erimesine rağmen, tekerlekler hala benimseme için dönüyor gibi görünüyor.

Binance CEO’su, şirketlerin Bitcoin ve altcoin yatırımlarına dikkat çekti

Tabloya göre 16 şirket, toplamda 9 milyar dolarlık yatırım yapmış durumda. En büyük yatırımcılar ise Alphabet, BlackRock ve Morgan Stanley. En fazla yatırımcıyı çeken şirket Talos olurken TRM, SKY MVIS, Atomic Form ve popüler altcoin Apecoin’in arkasındaki BAYC NFT’lerini çıkaran Yuga Labs bulunmakta.

Binance CEO’su, yakın zamanda attığı bir tweet’inde bu tabloyu paylaştı. “Sessizce kripto para alanındalar” ifadelerini kullandı.

Ayrıca listede, LG’nin yatırım yaptığı SAND altcoin’inin arkasındaki The Sandbox yer almakta. Ayrıca BlackRock’ın yatırım yaptığı Circle, en büyük ikinci stablecoin USDC’yi ihraç etmekte. Yine BlackRock, FTX borsasına yatırım yapmış durumda. FTX, FTX Token (FTT)’ın arkasındaki kripto para borsasıdır. Binance CEO’su, yaptığı yorum ile birçok şirketin çoktan kripto para alanına yatırım yaptığına dikkat çekiyor. Yani, kriptodaki kurumsal paranın artışına işaret ediyor. Bu dünya devlerinin, kripto ve Blockchain teknolojisinde değer gördüğünü ima ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.