Bu Optik İllüzyon Testleri Sayesinde Karakter Özelliklerinizi Ortaya Çıkarın! İşte Kişiliğinizi Açığa Çıkaran O Testler

Yapılan araştırmalara nazaran, ortalama bir insan beyni günde yaklaşık 6200 kanıyı işler. Bu aslında her 14 saniyede bir yeni bir niyetin doğduğu yahut işlendiği manasına gelir. Lakin bu sürece ve yorumlama formülünün kişiliğiniz hakkında çok şey söylediğini biliyor muydunuz? Bu optik illüzyon testleri sayesinde karakteriniz hakkında kimi tahliller yapabilirsiniz. İşte ayrıntılar.

SÜTUNLAR YAHUT 2 TANE FİGÜR

Daha parlak öğelerde yahut daha karanlık alanlarda olabilen odak noktanıza bağlı olarak, iki imgeden biri burada görünmelidir. Birinci bakışta, muhtemelen üç beyaz sütun yahut iki karanlık figür fark etmişsinizdir. Ve varsayım edin ne oldu, yalnızca bu uzmanlara hayatınızı nasıl yaşadığınız hakkında çok şey söyleyebilir.

Sütunlar sizin için öne çıkıyorsa, Güçlü Akıl, güvenliği ve sakinliği tercih eden biri olduğunuzu söylüyor. Ekseriyetle, onları sahiden başarmak için çalışmak yerine, amaçlarınızı düşünmek için daha fazla vakit harcarsınız. Bu, birinci başta sizin için rahatsız edici görünseler bile risk almak zorunda kalabileceğiniz manasına gelir.
Eğer 2 insan figürü evvel gözünüze çarparsa, huysuz ve tahminen de biraz muhalif biri olduğunuzu gösterir. Merakınız, sahip olabileceğiniz tüm içgüdülerden evvel gelir.

KADIN YA DA ADAM?

Bu fotoğrafta birinci bakışta ne görüyorsunuz? Ardı dönük olan genç bir bayan ise hayattaki olumluluğu en çok gören meraklı bir insansınız. Muhtemelen hayır işlerinden yahut topluluğunuzdaki gereksinimi olan insanlara yardım etmekten hoşlanan birisiniz. Lakin, içgüdülerinize dayalı kararlar verirken dikkatli olun.

Diğer yandan, başlangıçta bıyıklı yaşlı bir adam fark ettiyseniz, sizi sadık ve emniyetli biri olarak kıymetlendirir. Yanlışsız yolu bulma ve diğerlerini da güzel tarafa yönlendirme konusunda muhtemelen dürüst olacaksınız. Tekrar de, sabırsız seçimlerden kaçınmak için ekseriyetle dikkatlice planlanmış bir yol izleyecek olsanız da, daima harikalık için çabalamanın gerilimli olabileceğinin farkında olmalısınız.

PATLAMA MI YOKSA BAŞPARMAK MI?

Yukarıdaki manzara, belgisiz illüstrasyonlar oluşturmak için negatif uzay tekniğinde uzmanlaşmış bir sanatçı tarafından oluşturuldu. Açıkladığı üzere, “’Negatif uzay’ tekniğinin büyüsü, zımnî imajlara biçim ve mana sağlamak için özneyi çevreleyen alana bağlıdır. Elbette bu terim, huzursuzluk ve rahatsızlık hissi uyandıran rastgele bir mevzuyu da tabir eder.” Pekala, burada tam olarak ne görüyorsunuz?

Belki bir patlama üzere görünen sarıdan kırmızıya geçişi görürsünüz. Durum buysa, mükemmeller listesine nazaran âlâ tertip hünerlerine ve kusursuz liderlik özelliklerine sahipsiniz.

Diğer yandan, iki başparmak üzere görünen siyah alanı çabucak görürseniz, diğerlerine karşı şefkat duyuyorsunuz ve kibar ve cömert bir insansınız.

DÜRBÜN, OTOMOBİL YAHUT A HARFİ

Aslında bu resme biraz daha uzun baktığınızda görebileceğiniz iki değil üç şey var. Örneğin, bir dürbünle bakan şapka takan bir adam görebilirsiniz. Alternatif olarak, yola dik bir otomobil fark edebilirsiniz. Ya da tahminen birinci bakışta fark ettiğiniz şey “A” harfidir.

Adamı gördüyseniz, hayatı daha sakin yaşamayı seven bir insansınız demektir. Otomobil birinci başta gözünüze çarparsa, özgürlüğe ve hayatı kendi suratınızda yaşamaya bedel veriyorsunuz, bazen de her şeyi daha ince detaylarda kaybediyorsunuz. Pekala ya “A” harfi? Pekala, bunu evvel gördüyseniz, yanal düşünme konusunda güçlü bir yeteneğiniz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.