Burak Sergen, Ayvalık’ta kamp kurdu

Önümüzdeki dönemde oldukça yoğun bir çalışma temposu içine girecek olan Burak Sergen, menajeri Melkan Öz ile birlikte Ayvalık Batı Plajı’nda bir yandan yapacakları çalışmaları programlarken, bir yandan da fırsat buldukça denize girip, bol bol güneşlenmeye çalışıyor. Son olarak ‘Gülümse Kaderine’ dizisinde rol alan usta oyuncu, Ayvalık’ta bulunma nedeninin tatilden çok, önümüzdeki süreçteki işlerini programlamak olduğunu söyledi.

“KAZ DAĞLARI BENİM İÇİN ÇOK ELZEM BİR YER”

Koronavirüs nedeniyle sıkıntılı bir süreç atlattığını hatırlatan Sergen, “Bu hastalığı oldukça ağır geçirdim. Bu yüzden Kaz Dağları benim için çok elzem bir yer. Bu sebeple Ayvalık’ı tercih ettik. Aynı zamanda burada organizatörümle birlikte kurduğumuz Burak Sergen Tiyatrosu’nun planlamalarını yapıyoruz. ‘Turneleri ne zaman yapalım?’, ‘Nerede oynayalım?’ gibi konularda görüşmelerimiz var” dedi.

“MÜZİK GRUBUNU YENİDEN KURUYORUZ”

Bugüne kadar tatil tercihlerini genelde Güney Ege’den yana yaptığını ama Kuzey Ege’yi yeni yeni keşfetmeye başladığını dile getiren sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

Özellikle geceleri bu bölgenin serinliği bana çok iyi geldi. Zaten koronavirüs atlattım ama yine de çok titizlendik. Şimdi daha fazla özen gösteriyoruz rahatsızlanmamak için. Çünkü bu sene hayata geçireceğimiz bir sürü proje var, tiyatro var. Aynı zamanda benim bir rock grubum var. Bu müzik grubunu yeniden kuruyoruz. Birçok proje olduğu için özellikle sağlığımızı yerine getirelim dedik. Çok şükür hepsi yerine geldi.

PRÖMİYER 10 EYLÜL’DE

Tiyatro oyunlarıyla ilgili de bilgiler veren Burak Sergen, “İlk oyunumuz, Kanadalı yazar Norm Foster’in yazdığı ‘Yanlış Çift’ ismini taşıyan iki kişilik bir oyun. Rahmetli Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin’le oynuyoruz. 10 Eylül’de prömiyerini yapacağız. Burak Sergen Tiyatrosu’nun ilk projesi olacak. Bu yüzden çok heyecanlıyız. Hem müzik hem de tiyatro olarak yeni sezona başlayacağız. Tabii bu arada Kapodokya’da ‘Yer Eksi’ isimli bir film çektik. İnşallah şubat ayında vizyona girecek. Kapodokya’daki bu filmin çekimleri biter bitmez Ayvalık’a geldim zaten” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki süreçte birçok dizi-film için de tekliflerin geldiğini ve bunları değerlendirdiklerini açıklayan Sergen, “Şu an için net değil ama bu yıl dizi film çalışmalarımız da olacak. Dizi-film, tiyatro, sinema ve kurduğumuz müzik grubuyla önümüzdeki sezon bizi son derece yoğun bir iş temposu bekliyor” açıklamasını yaptı.

“KUZEY EGE’DE KAÇIRDIĞIMIZ ÇOK ŞEY VARMIŞ”

Ayvalık’a çok eskiden geldiğini ancak o zamanlar ilçenin adeta küçük bir köy gibi olduğunu kaydeden 61 yaşındaki sanatçı, “Ayvalık, aslında çok güzel bir zeytin kokusu. Çok güzel zeytin ağaçları. Yeşil ile mavinin kucaklaştığı çok güzel bir yer. Az önce de ifade ettiğim gibi, biz hep Güney Ege’ye takmışız kafamızı. Meğer Kuzey Ege’de kaçırdığımız çok şey varmış. Kuzey Ege gerçekten çok değerliymiş. Yıllar sonra Ayvalık’ı yeniden keşfetmenin mutluluğu içindeyim. Hakikaten Edremit Körfezi’nin her tarafı çok güzel. Özellikle Ayvalık ve Cunda Adası. Ayvalık ve çevresini çok pas geçmişim, bunu şimdi daha çok anladım. Ama bundan sonra sık sık bu güzel cennete geleceğim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.