Çağdaş Atan: Tenkit futbolun tabiatında var

Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, taraftarların İstanbulspor maçında Bertolacci’ye reaksiyon göstermesi ile ilgili “Eleştiri futbolun tabiatında var. Bu durum bilhassa maç esnasında, kendi alanımızda, kendi taraftarımız tarafından yapıldığı vakit daha farklı bir durum oluşturuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Spor Toto Harika Lig’in 3. haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir’e konuk olacak Yukatel Kayserispor, yaptığı idmanla hazırlıklarına devam etti. Kondisyon hareketleriyle başlayan idman, çift kale maçla sona erdi. Teknik yönetici Çağdaş Atan idaresinde gerçekleştirilen antrenmana sakatlıkları bulunan Attamah, Mame Thiam ve Kemen katılmadı.

Antrenman öncesinde teknik yönetici Çağdaş Atan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İstanbulspor maçında taraftarın Bertolacci’ye reaksiyon göstermesinin sorulması üzerine genç teknik adam Çağdaş Atan, “Eleştiri futbolun tabiatında var. Bu durum bilhassa maç esnasında, kendi alanımızda, kendi taraftarımız tarafından yapıldığı vakit daha farklı bir durum oluşturuyor. Taraftarımızın bize daha fazla yardımcı olması gerekiyor. Taraftarımızla birbirimizi uygun anladığımızı düşünüyorum. Bu hafta çok âlâ dayanak verdiler. Bu dönemin farklı bir dönem olduğunu hatırlamamız ve hatırlatmamız gerekiyor. Oyuncularımızın hepsine muhtaçlığımız var. Onlara taraftarların bizden daha fazla sahip çıkması gerekiyor. Bir reaksiyon varsa performansla alakalıdır ve taraftar mutlu olmayabilir. Beşiktaş maçında âlâ oynayan bir Bertolacci vardı. Bu maçta tahminen o da kendi performansından mutlu değil. Reaksiyonları öteki vakit ertelemek bizim için en iyisi” tabirlerini kullandı.

“ÇOK KUVVETLİ BİR FİKSTÜRÜMÜZ VAR”

Zorlu bir fikstürleri olduğuna dikkat çeken Çağdaş Atan, “Çok güçlü bir fikstürümüz var. Bu haftayı 3 puanla atlatmanın sevinci var. Bu hafta çok kıymetli bir rakibe karşı oynayacağız. Çok değer verdiğimiz, gücümüzü test edeceğimiz maçlardan bir tanesi. Onlar topa sahip olmayı seviyorlar. Biz de oyun oynamaya çalışıyoruz. Daha düzgününü yapmaya çalışıyoruz. Bu hafta onları topa daha az sahip olmaya zorlayıp, bizde daha farklı topa sahip olmaya çalışacağız. Başakşehir ekibinin hafta içi bir Avrupa maçı olacak. Onlara da muvaffakiyetler diliyoruz. Hafta içi yapacakları maçı avantaja çevirebiliriz. Mame Thiam ayağını denemeye başladı. Kemen beklediğimizden erken dönecek. Attamahın 3-4 haftası daha var. Onlar da gelince tam takım olunca daha güçlü bir Kayserispor izletebileceğimizi düşünüyorum. Biz Kayserispor olarak topa sahip olmadan, bekleyerek oynayamayız. Eski alışkanlıklardan vazgeçmemiz gerekiyor. Bunu eleştirisel olarak söylemiyorum lakin geçen sene 15 maçta öne geçip 38 puan kaybetmiş bir Kayserispor var. Demek ki bu grup yalnızca savunma yaparak maç kazanamaz. Biz bu alışkanlıkları değiştirmeye çalışıyoruz. Bizim savunma prensibimiz topa sahip olmak. Oyunu mümkün olduğunca elimizde tutmak istiyoruz. Bunları nasıl her geçen hafta daha yeterli oyun çıkacağını düşünüyorum. Daha âlâ ne yapabiliriz? Onları konuştuk. Gösterdiğimiz tahlilde hem biz hem futbolcularımız gereken dersi almıştır. Her geçen gün gelişmemiz gerekiyor diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.