Çeşme tatilcilerin akınına uğradı

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen vatandaşlar, kıyı kısımlarına akın etti.

İzmir’in en ünlü ve beğenilen tatil noktalarından biri olan Çeşme de tatilcilerin en çok tercih ettiği yerler ortasında oldu.

Arefe gününden itibaren ilçeye gelmeye başlayanlar, bölgedeki otelleri yüzde 90 oranında doldurdu.

Nüfus 1 milyona yaklaştı

Yerleşik nüfusu 40 bin olan Çeşme’nin nüfusu bayramın ikinci günü 1 milyona yaklaştı.

Ilıca plajı doldu taştı

Çeşme’nin en ünlü plajlarından biri olan Ilıca plajında da yaşanan nüfus yoğunluğu göze çarptı.

3 kilometrelik şeridi olan ünlü plaja gelen vatandaşlar, kumsalları hıncahınç doldurdu. Rüzgarın da vakit zaman şiddetini artırdığı plajda kimi vatandaşlar yüzerek vakit geçirirken, kimileri da güneşlenmeyi tercih etti.

“Burası tatil için çok konuşulan bir yer”

İstanbul’dan gelen Ramazan Kavkaç, tatil için Çeşme’ye geldiğini belirterek, “Burası tatil için çok konuşulan bir yer. Burada birinci günümüz. Çok hoş ve dolu dolu geçiyor. Gezilecek yerler var, denizi çok hoş. Rüzgar var ancak bizi etkilemiyor.” dedi.


“Ortam güzel”

İHA’nın haberine nazaran; Sezer Demir ise, “Buraya birinci sefer geliyorum. Çok hoş bir yer. Kalabalık fakat bizim için sorun değil. Daha çok aileler var, ortam hoş.” diye konuştu.


“Bugün hava rüzgarlı fakat aslında kendimize rota belirledik”

Bayram tatili için arkadaşlarıyla birlikte Çeşme’ye geldiklerini söyleyen Talip Çakmak, “Ilıca plajı hoş bir halk plajı. Havası da sıcak. İstanbul’da da şu an yağmur yağıyormuş, sel götürüyormuş. Bize de bu türlü denk geldi. Bugün hava rüzgarlı ancak zati kendimize rota belirledik. Çeşme, Alaçatı ve Muğla üzere yerlere gidiyoruz.” sözlerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.