Google, Duo ve Meet’i tek bir platformunda birleştiriyor!

Google, iletişim hizmetlerini basitleştirmek üzere. Şirket bugün, iki farklı görüntülü arama uygulaması olan Duo ve Meet‘i tek bir platformda birleştirmeyi planladığını duyurdu. Önümüzdeki birkaç haftadan itibaren Google, Duo’ya Meet özellikleri eklemeye başlayacak. Bu gerçekleştiğinde, bu noktaya kadar öncelikle kişisel görüntülü görüşme için tasarlanmış olan uygulamayı toplantıları planlamak için kullanabileceksiniz. Duo’ya geçiş yapacak diğer özellikler arasında sanal arka planlar, canlı içerik paylaşımı ve toplantı içi metin sohbeti desteği yer alıyor.

Google, Duo ve Meet’i tek bir platformunda birleştiriyor!

Aynı zamanda Google, aramalarınıza filtre ve efekt uygulama yeteneği gibi Duo kullanıcılarının bildiği ve sevdiği özelliklerin hiçbir yere gitmeyeceği sözünü veriyor. Ayrıca arama geçmişiniz, kişileriniz ve mesajlarınız uygulamadan kaybolmayacak. Bunların tümü, Google’ın iki platformu “dikkatle” entegre etme ve mümkün olduğunca çok kullanıcıyı desteklemesini sağlama taahhüdünün bir parçası.

Bu işlem tamamlandıktan sonra Google, Duo Meet ve mevcut Meet Meet Orijinal olacak şekilde her iki uygulamanın mobil sürümlerini yeniden adlandıracak. Şirket, The Verge’e sonunda ikincisini kullanımdan kaldırmayı planladığını söyledi. Tüm bunlar kafa karıştırıcı geliyorsa, Google’ın yaklaşımı için iyi bir neden var. Şirket, Duo mobil uygulamasına çok fazla gelişmişlik kattığını ve Google’ın bu işten vazgeçmek istemediğini söyledi.

Google’ın iki uygulamayı birleştirme nedenine gelince, şirket bunu yapmanın nihayetinde kullanıcılara fayda sağlayacağına inanıyor. Şirket sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “Son birkaç yılda Duo ve Meet, görüntülü görüşme ve toplantıların gelişen ihtiyaçları ile büyümeye devam etti ve artık deneyimler Google Meet olarak birlikte daha iyi olacak” dedi. Tabii ki, Google için zor olan kısım, ortaya çıkan hizmeti bunaltıcı hissettirmeden iki uygulamayı entegre etmenin bir yolunu bulmak olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.