Hakkında siyaset yasağı istenen Ekrem İmamoğlu, ‘Toplumu germek istiyorlar’ dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, dört yıla kadar mahpus ve siyasi yasak istemiyle yargılandığı dava dün görüldü. İptal edilen İBB seçimleri sonrası Yüksek Seçim Şurası lideri ve üyelerine hakaret etmekle suçlanan İmamoğlu’na takviye için yurttaşlar Anadolu Adliyesi önüne gitti.

BARİYERLİ ADLİYE

Duruşmanın görüleceği salonun bulunduğu katta birçok nokta polis bariyerleriyle kapatıldı. İmamoğlu’nun avukatlarının celse ortasında sunduğu uzman görüşüne ait raporun incelenmesi için evrakın savcılığa gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı 21 Eylül’e erteledi. İmamoğlu, duruşma sonrası İBB’nin Saraçhane’deki binasında açıklama yaptı. CHP genel lider yardımcıları Muharrem Erkek, Seyit Torun, Veli Ağbaba, Gamze Akkuş İlgezdi, Gökçe Gökçen ile CHP küme başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Altay’ın dayanak verdiği İmamoğlu, şunları söyledi:

“AĞLATACAĞIZ”

“Onlar, buranın (İBB) kendi malı mülkü olduğu hissine kapıldılar. Bu türlü bir hülyadalar, bu türlü bir rüyadalar. Doğal bu hayalden uyanacaklar. Neyse, alıştılar ağlamaya. Önümüzdeki birinci seçimde de bu sefer inşallah onları daima birlikte hıçkıra hıçkıra ağlatacağız. Bizim bu ülkeye, milletimize ve milletimizin ferasetine daima birlikte muhtaçlığımız vardır. Katiyen vazgeçmeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü küme konuşmasında kullandığı tabirleri de anımsatan İmamoğlu, şu sözleri kullandı:

“KAOS EFORU VAR”

“Yargıyı silah üzere kullanma geleneği oluştu. Toplumu germek istiyorlar. Birilerine her türlü hakaret, küfür de özgür. Buna bir an evvel son vermemiz gerekiyor. Aslında kaos yaratma uğraşı içerisindeler ve bunun için de ellerinden geleni yapıyorlar. Topluma kaygı salma gayreti içerisindeler. Muhalif her sesi kısmak gayreti içerisindeler. Boş beklerler, çok beklerler. Bu türlü bir şeyi asla başaramayacaklar. Halk da bu heveslerinize asla geçit vermeyecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.