Hekimsen’in ‘doktorlara silah verilsin’ talebine Bakan Koca’dan reaksiyon: Hastayla tabip nasıl hasım üzere gösterilebilir?

Hekim ve Başka Sıhhat Çalışanları Kamu Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Sendikası (Hekimsen), bir bildiri yayınlayarak, hekimlere ruhsatlı silah verilmesini talep etti.

Bildirinin teklifler kısmında “Hekimlerden isteyenlere öteki birçok devlet çalışanına yapıldığı üzere çok düşük vergilerle silah ruhsatı verilmesi, elektromanyetik silahların sıhhat kurumlarında yaygınlaştırılması, ASM’lerde de taban elektromanyetik silahlı güvenlik vazifelisi istihdamının sağlanması.” tabirlerine yer verildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu talebe toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi.

“HASTAYLA TABİP NASIL HASIM ÜZERE GÖSTERİLEBİLİR?”

“Hekimler ismine hareket ettiğini ileri süren bir yapı, bugün yayınladığı bildiride, tabiplere ruhsatlı silah verilmesini talep etti.” diyen Bakan Koca, “Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile tabipleri ortasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir? Hastayla doktor nasıl hasım üzere gösterilebilir?” sözlerini kullandı.

“HEKİME İTİMADI TEMEL ALIN”

Bakan Koca, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu vesileyle halkımıza hatırlatmak isterim: Dr. Ekrem Karakaya cinayeti yürekleri yaktı. Şiddet eğiliminin nelere yol açabileceği görüldü. Sıhhatte şiddetin nedenlerinde bilinçsiz beklenti, ortamın gerilimi tartıda. Tabibe inancı temel alın. Tabip elinden gelenin en güzelini yapar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.