İstanbul’da bayan cinayeti

Beykoz’da Mesut Uzun, birlikte yaşadığı Handan Uyaroğlu’nun tabancayla öldürdükten sonra intihar teşebbüsünde bulundu.

Olay sabah saatlerinde Fatih Mahallesi’nde 4 katlı binanın giriş katındaki dairede meydana geldi.

Argümanlara nazaran eşinden ayrılan 2 çocuk babası Mesut Uzun kendisi üzere eşinden ayrılan Handan Uyaroğlu ile yaklaşık 6 ay evvel birlikte yaşamaya başladı.

GÖĞSÜNDEN VURDU

İkili ortasında erken saatlerde bilinmeyen nedenle tartışma yaşandı.

Tartışmanın bir anda hengameye dönüşmesi üzerine Mesut Uzun ruhsatsız silahı ile Handan Uyaroğlu’nu göğsünden vurdu.

Uzun meskenin içinde rast gele ateş etmeye devam etti. Kurşunlardan biri sokaktaki aracın camına isabet etti. Mesut Uzun daha sonra arkadaşlarını arayarak “Yanlış bir şey yaptım, güç durumdayım ben gidiyorum” dedikten sonra telefonu kapattı. Uzun daha sonra tıpkı silahla başına ateş ederek canına kıymak istedi.

Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları geldi. İçeriye giren takımlar Mesut Uzun ve Handan Uyaroğlu’nu yerde kanlar içinde yatarken buldu.

Kısa müddette gelen sıhhat grupları, yaptığı incelemede Uyaroğlu’nun hayatını kaybettiğini, Uzun’un ise yaralı olduğunu belirledi.

Birinci müdahalenin akabinde Uzun, ambulansla Paşabahçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay yeri ve savcının incelemesinin akabinde Handen Uyaroğlu’nun cenazesi İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

ARKADAŞLARINI ‘ARAYARAK YANLIŞ YAPTIM’ DEMİŞ 

Mahallede esnafından Hakan Aras, “Sabah 06.00 sıralarında silah sesleri duyulmuş. 08.00 üzere de polis ve ambulans geldiğini gördük” diye konuştu. Yardım etmek için meskene girdiğini söyleyen Halil Bozkurt ise, “Ambulans geldi ve yardım istediler. İçeri girdiğimizde bir kişi yaralı, bir kişinin de vefat ettiğini gördüm. Daha evvel de hengame ediyorlarmış. Tartışma büyüyünce bayanı vurmuş” diye konuştu.

Komşuları Fazlı Gedik de “Sabah saatlerinde arkadaşlarını arayarak ‘Yanlış yaptım, sıkıntı durumdayım ben gidiyorum’ demiş” halinde konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.