Jorge Jesus’tan rotasyon açıklaması!

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Slovacko ile oynanacak rövanş müsabakası öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Jorge Jesus’un açıklamaları…

“İlk maçta konutumuzda uygun bir sonuç aldık. Bunu koruyup bir sonraki elemelere geçmek istiyoruz. Ligdeki son maçın üstünden az bir müddet geçti. Oyuncuların durumuna nazaran kararlar alacağız.

Yoğun bir takvimdeyiz. Pazartesi günü lig maçı oynadık. Oyuncuların fizyolojik olarak yeterli toparlanması için 72 saat gerekiyor. Bu nedenle yarın rotasyon yapmamız olağan. Daha taze kan diyebileceğimiz isimleri alana süreceğiz. Elimizde çok fazla opsiyon var.

Arda Güler konusunda kadro için en düzgün olduğunu düşündüğüm kararı vereceğim”

“Takım ne vakit istediğiniz düzeye gelir?”

“Futbolda hiçbir vakit bu üslup bahislerde kesin bir mühlet belirtemezsiniz. Futbol bilim değil ve katılık yoktur. Vakit geçtikçe, maçlar oynadıkça istediğimiz düzeye ulaşacağız. 8 haftadır birlikte çalışıyoruz. Avrupa ve lig maçlarını birlikte oynamak bizim oyunumuzun gelişmesini sağlayacak. Ne kadar çok maç oynarsak istediğimiz düzeye o kadar yaklaşırız ancak hiçbir vakit net bir müddet belirtemezsiniz. Zira futbol kolekfif bir oyun.”

“Şu anda geçirmiş olduğumuz hazırlık devri için konuşmak kıymetli değil. Yarın bir Avrupa maçı oynayacağız. Fakat 8 hafta uygun geçti. Ekip bizim neler istediğimizi anlamaya çalışıyor. Oyuncular farklı vakitlerde geldi. Gelişme sürecimiz devam ediyor. Maçlar oynadıkça daha yeterli noktaya geleceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.