‘Kağıtları solüsyonla Euro’ya çevireceğiz’ diyerek dolandırdılar

Sosyal medya üzerinden tanışarak samimiyet kurdukları iş insanını, ellerindeki özel kağıtları solüsyon usulüyle Euro’ya dönüştürdüklerini söyleyerek 35 bin Euro dolandıran Kamerun asıllı iki kuşkulu suçüstü yakalandı. Şüphelilerde yapılan aramada yeşil sıvıyla yıkanmış bir ölçü döviz ele geçirildi.

DHA’nın haberine nazaran, İstanbul’da polise başvuran Hasan H.Ö., Toplumsal medya üzerinde tanıştığı şahıslar tarafından dolandırıldığını söyleyerek yardım istedi. Hasan H.Ö. polise verdiği tabirinde “Onlarla toplumsal medya üzerinden tanıştım. Birlikte asansör işi yapacaktık. Samimiyetimiz ilerleyince bana ellerinde özel kağıtlar olduğunu, bunları özel bir solüsyonla yıkadıklarında Euro’ya dönüştüklerini söyledi. Bu solüsyonu almak için 35 bin Euro lazım olduğunu parayı vermem durumumda bana bir gün sonra 150 bin Euro vereceklerini söylediler” dedi. İtimat sağlamak için kendisine bir de şov yapıldığını söyleyen Hasan H.Ö. “Bana beyaz kağıtlar getirdiler. Bir şişenin içindeki yeşil sıvıyı döktüklerinde kağıtlar Euro oldu. Onlara inandım” dedi.

Dolandırıcılık Ofis Amirliği grupları Hasan H.Ö.’ye şüphelileri telefonla aramasını ve biraz daha para vermek istediğini söylemesini istedi. Bir alışveriş merkezinde verilen randevu yerine polis de gitti. Şüpheliler iş insanıyla buluşarak bir ölçü daha para aldıktan sonra polis tarafından suçüstü yakalandı. Operasyon anları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kamerun asıllı iki kişinin üzerinden yeşil bir sıvı ile yıkanmış bir ölçü döviz ele geçirildi. Şüphelilerle emniyetteki süreçleri sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.