Kanada’da bankaya soygun teşebbüsü: 2 meyyit

Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletindeki bir bankaya soygun teşebbüsünde bulunan şahıslar ve polis ortasında yaşanan çatışmada 2 saldırgan öldürüldü, 6 polis yaralandı.

Kanada’nın Britanya Kolumbiyasi eyaletindeki Saanich bölgesinde bulunan bir bankaya 2 saldırgan tarafından soygun teşebbüsünde bulunuldu.

Olay yerine gelen Greater Victoria bölge polisi ile 2 saldırgan ortasında çatışma çıktı. Silah seslerinin yükseldiği çatışmada, 2 saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirildi. Polisten yapılan açıklamada, 3’ü ağır toplam 6 polisin yaralandığı aktarıldı.

Saanich Emniyet Müdürü Dean Duthie, polisin araca yerleştirilmiş olası bir patlayıcı kuşkusu nedeniyle sürdürdüğü araştırma çerçevesinde bölgedeki birtakım konutların tahliye edildiğini söyledi.

Son 27 yıldır Saanich bölgesinde bu türlü bir hücumun gerçekleşmediğini belirten Duthie, “Bu toplumu sarsan bir olay. Beşerler bundan etkilendi ve biz de bunu bilincindeyiz” dedi. Müşterilerin, banka çalışanlarının ve başka vatandaşların olayda yaralanmadığı için şad olduğunu söyleyen Duthie, “Böylesine kaotik ve trajik bir olayda hiçbir vatandaşın yaralanmaması hakikaten sevindirici” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.