Kendisini Sansürleyen Yeniden Refah Partili Yöneticiye Sunucu Damla Doğan’dan Sert Yanıt Geldi!

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mali İşler Başkan Yardımcısı Yusuf Aktaş, sunucu Damla Doğan’ın “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili 2023/16 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” haberini sunucuyu sansürleyerek paylaştı. Damla Doğan da kendisine yapılan sansüre canlı yayında çok sert bir tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü‘nde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili 2023/16 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sözcü Televizyonu sunucusu Damla Doğan, da genelge haberini ‘kadının beyanı gitti’, ‘kanıta dayalı’ politika uygulanacağı açıklandı” ifadeleriyle yayınladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mali İşler Başkan Yardımcısı Yusuf Aktaş, sunucu Damla Doğan’ın genelge haberini sunucuyu sansürleyerek paylaştı.

“6284 Sayılı İstanbul sözleşmesinin uzantısı olan kanun maddelerinden Kadının beyanı Esastır gitti! Kadının Kanıtı esastır geldi!!! Kanıt olmadan sadece beyanla insanların hayatını mahvedemeyecekler artık!” yazdı.

Damla Doğan da kendisine yapılan sansüre canlı yayında çok sert bir tepki gösterdi. Doğan, “Burada aslında özne ben değilim. Benim nezdimde bütün kadınlar. Bu bir bakış açısı çünkü. Her gün kadına yönelik taciz, tecavüz ve cinayet haberlerini vermek zorunda kalıyoruz bu ekranlarda. Şimdi ekrana getireceğimiz görüntüler ise konu kadın olunca zihinlerin nasıl körleştiğini gösterecek.” dedi.

Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin önemli bir kazanımı olan, kadının beyanı esastır ilkesini hiçe sayan bir kararnamenin haberini sunarken yorumda bulundum. Ama anlaşılan o ki, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet’imizde eğitim alıp, kendi ayaklarımın üzerinde durup, burada karşınızda olmam, birileri tarafından sindirilemedi. Yayını sosyal medya hesabından paylaşan Yeniden Refah Partili Yusuf Aktaş beni buzladı.”

Sunucu, sosyal medya hesabından da Yusuf Aktaş’a “Düzce milletvekili adayınız Çiğdem Kulalı Seçkin’in fotoğrafının gölgelenmesi örneğini de göz önünde bulundurduğumuzda, kadının sözünün yanı sıra yüzünü de hiçe sayan bu paylaşımı, partinizin misyonu ve vizyonu kapsamında nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx