Kılıçdaroğlu’ndan toplumsal konut değerlendirmesi: Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, TOKİ’nin yürüttüğü toplumsal kontu projesinin bitmeyecek bir proje olduğunu söyledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi: Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan toplumsal konut projesiyle ilgili tenkitlerini Twitter hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir” diyerek, şu tabirleri kullandı:

– Konut sıkıntısı gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır birebir kıssa. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

BU PROJE BİTMEYECEK

– Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir garantisi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl yoksul fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa palavradan beton harcı dökmeye…

TOPLA PARALARI, SEÇİM SÜRECİNİ FİNANSE ET

– Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin ardında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.