Osmaniye Valisi: Sığınmacı kampından kaçanların hepsi yakalandı

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, sığınmacı kampından kaçan 35 yabancı asıllı şahsın tamamının yakalandığını açıkladı. Yakalanan bireylerin Afgan değil, Suriye asıllı olduklarını belirten Vali Yılmaz, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, firar eden 35 kişinin güvenlik güçlerince yakalanmasından sonra Cevdetiye Süreksiz Barınma Merkezi’nde inceleme yaptı. Burada bir açıklama yapan Vali Yılmaz şunları söyledi:

“Dün akşam maalesef barınma merkezimizde bir firar olayı yaşandı. Buraya devletimiz, jandarmamız başta olmak üzere faal bir müdahale yaptı. Firarda olan 35 kişiydi. Gece saat 03.00-04.00 civarlarına kadar tamamı yakalanmış oldu ve gayretimiz faal bir halde sürüyor. Allah’ın müsaadesiyle devletimiz bu çeşit olaylarda hiçbir halde zaafiyet vermeden gerekli müdahalesini yapıyor, yapacaktır.”

“FİRAR EDENLER SURİYELİ”

Firar edenlerin Suriye asıllı olduğunu söz eden Yılmaz, “Firar edenlerin Afgan asıllı olduğu halinde bilgiler yayıldı. Buradakilerin tamamı Suriyeli” dedi.

Olayın takipçisi olacaklarını lisana getiren Yılmaz, “Burada tekrar bir zaafiyet varsa, bir eksiklik varsa idari soruşturmayı başlattık bununla ilgili gerekeni de en kısa vakitte yapacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.