Samsun’da ayağını makineye kaptıran 10 yaşındaki çocuk tedavi edildi

Samsun’da yaşayan Ercan Coşkun, bahtsız bir kazayla karşı karşıya kaldı.

10 yaşındaki Coşkun, ayağını tarım makinesine kaptırdı.

Bilek kısmından koptu

Vezirköprü ilçesinde 3 Temmuz’da konutlarının bahçesinde oyun oynarken, çalışan ot kesme makinesine sol ayağını kaptıran Coşkun’un, ayağı bilek kısmından koptu.

Hava ambulansıyla OMÜ Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi’ne getirilen çocuk, burada Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile Ortopedi Kısmı doktorlarınca ameliyata alındı.

Ameliyat başarılı geçti

Ercan Coşkun’un kopan ayağı, başarılı bir ameliyatla yerine dikildi. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Kolu Öğretim Üyesi Profesör Tekin Şimşek, Coşkun’un ayağının sağılığına kavuştuğunu söyledi.

Karadeniz Bölgesi’nde ziraî faaliyetlerinin ağır yapıldığına ve bu çeşit kazaların sıkça yaşandığına işaret eden Şimşek, “Tarımsal faaliyetlerde kullanılmakta olan tarım araçlarının mevzuatına uygun donanımlarının tamamlanıp bakımlarının yapılması ve kullanımlarında dikkatli olunması gerekiyor.

“Uzuv yaralanmalarıyla sıkça karşılaşıyoruz”

Halen daha köylerimizde rastgele bir kollayıcı koruma ve kaplaması olmayan, çalışır aksamı açıkta olan eski model traktör ve tarım araçları kullanılıyor. Bunlara bağlı bilhassa parmak, el ve kol üzere uzuv yaralanmaları ile sıkça karşılaşmaktayız.” dedi.

“4-5 saat içinde kopan uzuv ile hastaneye getirilmesi büyük ehemmiyet taşıyor”

Coşkun’un sıhhat durumunun çok yeterli olduğunu, birkaç gün içinde taburcu edeceklerini belirten Şimşek, “Bu tıp yaralanmalarda 4-5 saat içinde kopan uzuv ile yaralının hastaneye getirilmesi büyük kıymet taşıyor.

“Bir yıl sonra büsbütün iyileşecek”

Başarılı bir ameliyatla kopan ayak yerine dikildi. Bir yıl sonra büsbütün düzgünleşmiş olacak.” diye konuştu.

AA’nın haberin nazaran, Ercan Coşkun ise kendisini yeterli hissettiğini, ayak parmaklarını oynatabildiğini söz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.