Snap’te ekonomik kriz: kötü gidişat devam ediyor!

Dünyanın en popüler uygulamalarından birisi olan Snapchat, Instagram’a Hikayeler özelliği gelmesiyle bir dönem gözden düşmüştü. Son dönemde tekrar yükselişe geçen platform, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının deneyimlerini arttırmak istese de ekonomik açıdan zor günlerle karşı karşıya.

Snap hisseleri yüzde 25’ten fazla düştü

Sosyal medya platformu Snapchat, gelir beklentilerini karşılayamadı. Bu durum, şirket adına daha büyük yıkımlara yol açıyor. Öyle ki Snap, bu durum yüzünden reklam veren kurumlarıyla sorunlar yaşıyor. Hisselerde ise gidişat hiç iyi değil.

Snap’in ekonomik açıdan negatif eğilim göstermesi, adeta domino etkisi yaratıyor. Şirkete reklam veren bazı kurumlar artan maliyetler, tedarik zinciri kesintileri ve işgücü sıkıntısı ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek reklam harcamalarında kesintiye gidiyor.

Reklam anlaşmalarından beklediği geliri elde edemeyen Snap, borsada da büyük değer kaybediyor. Snap hisseleri, New York’ta mesai sonrası işlemlerde yüzde 25’ten fazla düşüş yaşadı. Şirket, Haziran ayının sonuna kadar olan üç ay için Wall Street beklentilerini kaçırdı. Bu sapma, 1.11 milyar dolara denk geliyor.

Dev şirketler, ekonomik kriz beklentileri yüzünden işe alımları durdurmuş durumda. Buna Snapchat’in ana şirketi Snap de katılıyor. Öte yandan platform söz konusu olduğunda şirkette yüzler gülüyor. Snapchat’teki günlük aktif kullanıcı sayısı, Haziran ayı sonunda tahminleri geçti ve 347 milyona ulaştı.

Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.