Sony, iPhone’u PlayStation’a çeviren ekipmanı duyurdu

Sony ve Backbone isimli bir ekipman üreticisi, iPhone’larda oyun oynama deneyimini ikiye katlayacak yeni gamepad’i tanıttı. Backbone One isimli cihaz, standart “X, Y, A ve B” düğmeleri yerine, PS5 DualShock’a benzer düğme sistemine (çapraz, daire, üçgen ve kare) sahip. Ayrıca PlayStation Remote Play’den oyun oynamak mümkün.

iPhone kontrolcüsü Backbone One özellikleri ve fiyatı

iPhone’u PS Vita tarzı bir sisteme dönüştüren Backbone One, hem tasarımı hem de özellikleriyle dikkat çekiyor. Xbox gamepad’ine benzer analog çubukları hariç Backbone One’ın tüm tasarımı PS DualShock’ı andırıyor. Ayrıca iPhone 13 mini‘den iPhone 13 Pro Max‘e kadar farklı ekran boyutları için ayarlanabiliyor.

DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerine veya dokunsal geri bildirimine sahip değil, ancak Bluetooth aracılığıyla Pulse 3D gibi diğer PlayStation aksesuarlarına bağlanabiliyor. Backbone One ayrıca Sony’nin iOS için PlayStation uygulamasında kullanılabiliyor ve PS Remote Play oynamayı daha eğlenceli hale getiriyor.

Sony’ye özel üretilen bu sürümde bir 3,5 mm bağlantısı ve iPhone’u şarj etmek için kullanılabilecek bir Lightning girişi yer alıyor. Kontrolcünün yerleşik pili bulunmuyor ve bağlandıktan sonra gücünü iPhone’dan alıyor. Özel renkler ve düğmelere sahip olan Backbone One fiyatı 119 euro olarak belirlendi.

Kontrolcüyü daha fazla özelleştirebilmek için Backbone uygulaması da bulunuyor. Örneğin, uygulamada turuncu Backbone düğmesine basıldığında DualSense’in PS ana sayfa düğmesi gibi çalışıyor ve menüler arasında gezinmeye izin veriyor.

Şu anda şirket, Backbone PlayStation gamepad’inin yalnızca iPhone’lar için sunulduğunu ifade etti. Anck bu yılın Kasım ayından itibaren Android akıllı telefonlar için de bir varyantın olacağı belirtildi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.