Uğurcan Çakır: Premier Lig’e gitmek istiyorum

Trabzonspor’un bu dönem elde ettiği şampiyonlukta değerli hisse sahiplerinden biri olan 26 yaşındaki file bekçisi UğurcanÇakır, dün deplasmanda oynadıkları Başakşehir karşılaşmasının akabinde açıklamalarda bulundu.

Öncelikle müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Uğurcan, “Çok sıkıntı bir dönemdi. Hem fizikî hem zihinsel çok yorulduk. Burada oynamak da güç geldi açıkçası. Kazanmak istiyorduk ancak bir tezimiz yoktu artık, Başakşehir’in Avrupa tezi vardı.

O yüzden çok yeterli çaba ettiler. Gollerde de ikisi duran top, bir tanesi de geçişten oldu ancak Başakşehir yeterli oynadı. İkinci yarı kendimiz üzere oynamaya çalıştık. Maç berabere olabilirdi fakat Volkan ağabey (Babacan) çok âlâ oynadı. Ona da ‘maşallah’ demek istiyorum.” dedi.

“Son maç ‘tatile çıkalım’ maçıydı”

İHA’ya konuşan Çakır, “Şampiyon olduk, son maç, biraz ‘tatile çıkalım’ maçıydı. ‘Bitse de tatile çıksak’, o denli bir maçtı. Bütün arkadaşlara, kulüpte çalışanlara, hocalara, idaremize, herkese çok teşekkür ediyorum. Kusursuz bir dönem geçirdik, bütün arkadaşlarımın yüreğine sıhhat.” halinde konuştu.

“Premier Lig’e gitmek istiyorum”

“Mantıklı teklifler olursa kulüp de ben de değerlendireceğiz” diyen transferin beğenilen ismi UğurcanÇakır, “Avrupa’ya doğal ki gitmek istiyorum ancak hem bana hem kulübe uygun teklifler gelmesi gerekiyor. Vakit gösterecek. Artık esasen ulusal grup var. Buradan 2-3 gün sonra zati ulusal kadroya gideceğim. İyisi olsun inşallah” sözlerini kullandı.

“Gönlünden geçen bir lig var mı?” formunda gelen bir soruya da bordo-mavili oyuncu, “Premier Lig lakin vakit gösterecek” karşılığını verdi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.