Zehra Bayır cinayetinde baba konuştu: Alacağını istemiş olabilir

Unsur bağımlısı kardeşinin tedavi masraflarını karşılamak için Konya’dan Muğla’nın Milas ilçesine giderek çalışmaya başlayan fakat parasını istediği için öldürülen 18 yaşındaki Zehra Bayır’ın babası konuştu.

Şarkıcılık yapan Zehra Bayır, argümana nazaran 24 Temmuz’da para sıkıntısı nedeniyle tartıştığı işletme sahiplerince öldürüldü. Zehra Bayır’ın cenazesi 26 Temmuz’da memleketi Konya’da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan yedi şüpheliden üçü tutuklandı.

‘JANDARMA ARAYIP HABER VERDİ’

Kızı Zehra ile en son nisan ayında görüşen 4 çocuk babası Oğuzhan Bayır, 4 yıl evvel eşi Fadime Bayır’dan boşandığını söyledi. Kızlarının velayetlerinin annelerinde olduğunu belirten baba Bayır, “Zehra, daha evvel Konya’da bir simitçide çalışıyordu, ayrılıp Muğla’ya gitmiş. Muğla’ya gittiğini de bu olay olduğunda duydum. Kardeşi biraz rahatsızdı. Kardeşinin tedavi masraflarını karşılamak için 3 ay evvel gitmiş. Muğla’dan jandarma arayıp, olayı haber verdi. ‘Trafik kazası’ diyerek kardeşim ile birlikte Muğla’ya gittik, vardığımızda öldürüldüğünü öğrendik” dedi.

‘OLAY GÜNÜ, ‘VALİZİMİ TOPLADIM BUGÜN BİNİYORUM’ DEMİŞ’

Kızının nişanlanıp, ayrıldığını daha sonra yine nişanlısı ile barıştığını aktaran Bayır, “Olay günü de ‘Valizlerimi topladım. Bugün akşam biniyorum’ demiş. Sonra onlardan alacağını mı istedi? Ne istedi? Cumartesi günü gece 03.00’de Zehra’yı arkadaşları ile birlikte konuta getirmişler. Tekrar Zehra’yı bu öldüren kişi, ‘Zehra benim telefonda bir şeyler var, bakıver’ demiş. Bir şey konuşmuşlar, sonra da gitmişler. Zehra’nın telefonu aslında kapanmış o anda. Sonra da yanında çalışanlar, bir daha Zehra’dan haber alamamışlar” tabirlerini kullandı.

‘ZEHRA ÇOK HOŞ BİR ÇOCUKTU’

Kızının cesedini kolundaki ‘Fadime’ isimli dövmeden teşhis ettiklerini anlatan Bayır, şöyle konuştu: “Zehra, çok hoş bir çocuktu. Kalbinde makus hiçbir şey yoktu. Herkesi kendi üzere bilirdi. Sevecen bir çocuktu. Biraz kızardı; fakat çabucak geçerdi. Zehra, o denli makûs bir insan değildi. Hayvanları çok severdi, yardımseverdi.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.