Acer eScooter Serisi 3 Elektrikli Scooter Özellikleri

Bilgisayar ve mobil ürünleriyle tanıdığımız Acer, yakın zaman önce karşımıza elektrikli scooter modelleriyle çıkmıştı. Peki Acer eScooter Serisi 3 modelleri ne sunuyor?

Elektrikli scooter’lar özellikle kalabalık şehirlerde trafiğe takılmadan kısa mesafelere ulaştırmaları sebebiyle hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu durum, bazı girişimcileri de harekete geçirerek elektrikli scooter filoları kurmalarına yol açmıştı.

Ancak kullanıcılar kendilerine ait bir scooter kullanmak istemeleri ve bu ürünün de güçlü olmasını talep etmeleri üzerine bireysel olarak eScooter sahibi olma yoluna başvurmaya başladı. Acer da bu kullanıcıların taleplerine yönelik yeni ürünlerini ortaya çıkardı.

Yeni ES Serisi 3 modelleri, birden fazla hız modu, kullanıcı odaklı bilgilendirme ekranı, hafifliği ve güvenlik özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Scooter’lar özellikle sağlam yapısı ve tasarımıyla dikkat çekerken, 36V 250W tekerlekten motorlu yapısıyla düz veya eğimli yollarda kullanılabiliyor. Ek olarak bu motor, 4 saatte tam şarj olan 7.5 Ah batarya sayesinde 25 km menzil sunuyor.

Güvenlik ve sağlamlığın bir başka unsuru da frenler. Söz konusu modellerin ön tekerlekleri elektronik bir fren mekanizmasına sahipken, arka tekerlekler disk fren sistemiyle tamamlanmış.

Birden fazla hız modu

Acer eScooter Serisi 3 modelleri, dahili olarak birden fazla hız modu sunuyor. Bu modlar ile scooter 6 km/s, 10 km/s, 20 km/s veya 25 km/s gibi hızlara erişebiliyor. Böylece kullanıcılar zemin ve trafik durumuna göre istedikleri hızı seçerek daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşıyor.

Bilgilendirici LCD ekran

eScooter’lar adı üstünde elektrikli motorlar ve pillerden oluşuyor. Bu sebeple kullanıcıların takip etmesi gereken veriler var. Acer da eScooter Serisi 3 modellerinin gidonlarında LCD ekran kullanarak kullanıcılara mevcut hızı, batarya doluluk seviyesini ve diğer sürüş bilgilerini gösteriyor.

Diğer ergonomik özellikler

Yeni scooter’ların 60 x 16,5 cm platformu, daha güvenli ve yumuşak bir sürüş için geniş bir alan sağlıyor. Katlanır gidon, arka çamurluğa güvenli bir şekilde bağlanarak güçlü bir çapraz çubuk oluşturuyor. Bu sayede tek elle kaldırıp araçlara veya merdivenlere taşımayı kolaylaştırıyor.

Gün boyu güvenlik için yolu aydınlatarak görünürlüğü artıran entegre ön aydınlatmanın yanı sıra fren lambaları ve dört yanda bulunan reflektörler ekstra güvenlik katmanı sağlıyor.

Acer eScooter’lar ayrıca IPX5 derecesine sahip ve sayede su birikintilerinden de rahat bir şekilde geçebiliyor. Alüminyumdan yapılan dayanıklı muhafaza, elektrik motorunu ve pili güvende tutuyor ve kazalara karşı koruyor.

Tasarım
Ana Malzeme Alüminyum alaşım
Renk Siyah üzerine yeşil nüanslar
LCD Ekran Var
Özellikler
Katlama Mekanizması Var
Maksimum Hız 25km/sa
Tam şarj ile gidilebilen maksimum mesafe 25 km’ye kadar
Maksimum Yük 100 kiloya kadar
Tekerlek Çapı 8,5 inç
Lastik Malzemesi Kauçuk
Suya dayanıklılık IPX5
Tekerlekler Dolgu Lastik Tekerlek
Sürücü Ünitesi Önden Çekişli
Yüksekliği Ayarlanabilir Gidon Yok
Uygulama Yok
Frenler Ön elektronik fren ve Arka disk fren
Güvenlik
Reflektörler Var
Far Var
Ses sinyali Var
Arka ışık Var
Güç
Motor 36V/250W göbekten motor
Pil 7.5 Ah
Pil Türü Lityum iyonik
Şarj 42 V / 2,0 A
Tam Şarj Süresi 4 saat
Maksimum Hız 25 km/sa
Hız Regülasyonu Var
Hız modları 3
Hız modu seviyeleri 0-6 km/sa, 0-10 km/sa, 0-25 km/sa
Boyutlar
Açılmış 107 U x 49 G x 120 Y (cm)
Katlanmış 107 U x 49 G x 54 Y (cm)
Pil dahil ağırlık 16 kg
Tekerlek Çapı 8,5 inç
Açıklık 8,5 cm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx