Balkanlar’a dev proje! ‘Erdoğan ve Türk bankalarından destek aldık’

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Konakoviç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Dışişleri Bakanlığındaki görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Bakan Konakoviç, Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Balkanlar’daki ve Bosna Hersek’teki gelişmeleri takip ettiği için teşekkür ederek, Türkiye’yi “dost ve kardeş ülke” olarak gördüğünü belirtti.

SARAYBOSNA-BELGRAD OTOYOLU

Türkiye ile Bosna Hersek ilişkilerini daha iyi hale getirmek için Ankara’ya geldiğini anlatan Konakoviç, “Saraybosna-Belgrad otoyolu, biliyorsunuz, en büyük projelerden biri. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan büyük bir destek aldık, Türk bankalarından aldık ve bu bizim için çok önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

PROJEYE SIRBİSTAN’DAN DA DESTEK VAR

Konakoviç, Bosna Hersek’in iki entitesinden biri olan Sırp Cumhuriyeti (RS) Başkanı Milorad Dodik ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile bu konuyu konuştuğunu, onların proje için desteğini aldığını söyledi.

Bosnalıların İstanbul Havalimanı’nı sık kullandığının altını çizen Konakoviç, Türkiye’den de ülkesine çok sayıda ziyaretçinin geldiğini kaydetti.

Konakoviç, konuşmasının sonunda, Bakan Fidan’ı Bosna Hersek’e davet etti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx