CHP’li Gürsel Tekin: Erdoğan’a altın tepsiyle önce İstanbul’u sonra da iktidarı verdik

14-28 Mayıs seçim yenilgilerinin ardından CHP’de değişim tartışmaları devam ediyor.

CHP’nin eski genel sekreteri Gürsel Tekin, Sözcü’den Başak Kaya’ya yaptığı açıklamada “Değişim derken partiyi bölmeyelim” dedi.

Tekin’in açıklamalarından bir bölüm şöyle:

“CHP geçmişte de değişim dalgaları yaşadı. Sonuçta bölündük ve Erdoğan’a altın tepsiyle önce İstanbul’u sonra da iktidarı verdik. 1989’da 40 ilde iktidar olmuş bir siyasi partiydik ve yerel yönetimlerin yüzde 70’ini SHP almıştı. Parti içi kavgalar nedeniyle 1994 yerel seçimlerini unutur hale geldik. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çokça ilimizi sadece parti içi kavgamıza kurban ettik. Erdoğan ve Gökçek kendi çabalarıyla değil, bizim iç kavgalarımız sonucu kazandı. Aynı ideolojiye sahip üç siyasi partinin çekişmesi sonucu kazandığımız yerleri bugünkü siyasi iktidara teslim ettik.

‘VATANDAŞIN CHP İLE İLGİLİ SORUNU YOK’

Vatandaşımızın CHP ile ilgili bir sorunu yok ama siyasal mühendislik yapılarak sorun varmış gibi algı yaratılıyor. Değişim rüzgarları estirip didişme sürecini yaşamak ve ardından ayrışım noktasına geldiğini görmek çok üzücü. Geçmişte bu durum beraberinde bölünmeyi getirdi.

Şimdi herkes CHP uzmanı oldu. “İstanbul’u kazanamayız” diyorlar. Hem değişim diyorlar, hem “Kazanamayız” diyorlar. İstanbul’u tekrar alacağımız gibi, Üsküdar, Eyüp, Beyoğlu, Sancaktepe, Çekmeköy, Fatih, Silivri, Çatalca ve Bağcılar’da da iddialıyız. Bursa, Denizli, Balıkesir ve Kocaeli’yi de alacağız. Didişerek değil, bütünleşerek dahil edeceğiz.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx