Düşüşe Geçti! Ethereum İçin Kritik Gelişme

Ethereum ve altcoinlerin yer aldığı kripto para ekosisteminde yatırımcılar gelir için yeni yollar keşfediyor. Bu yollardan biri, bireylerin ağı güvence altına almasına ve potansiyel olarak ödüller kazanmasına olanak tanıyan bir uygulama olan Ethereum (ETH) stake etmek.

Ethereum ETH’nin staking piyasasındaki hakimiyeti

Ethereum, en yüksek stake piyasa değerine sahip lider Proof of Stake (PoS) kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Şu anda, doğrulayıcılar ağın sağlam ekosisteminin altını çiziyor. Buna göre şaşırtıcı bir şekilde 44,56 milyar dolar değerinde ETH’yi kilitlediler. ETH tokenlarını stake eden yatırımcılar, ETH Blockchain’in güvence altına alınmasında hayati bir rol oynuyorlar.

Bitcoin madenciliğine benzer şekilde, bu katılımcılar yeni oluşturulan tokenlar ve işlem ücretleri şeklinde ödüller alıyorlar. Arz enflasyonunun Ethereum yatırımcıları için gerçek ödül oranı üzerindeki etkisini göz önünde bulundurmak çok önemli. Bu ödüller nedeniyle artan dolaşımdaki arz, ETH sahiplerinin elindeki değeri sulandırıyor.

Gerçek ödül oranını anlamak

Ethereum staking’inin sunduğu gerçek ödüllere açıklık getirmek için StakingRewards.com’un verilerini inceledik. ETH ağı geçtiğimiz yıl stake edenlere 1,55 milyar dolar gibi önemli bir ödeme yaptı. Tahmini yıllık ödül oranı %3,47 olmasına rağmen bir durum dikkat çekiyor. Kripto para ETH’nin arz enflasyonuna göre ayarlandığında, gerçek ödül oranı yıllık %3 civarında seyretmektedir.

Pratik anlamda, 32 ETH (51.200 dolar eşdeğer) stake eden bir kişinin kazancı ilginç. Buna göre yılda yaklaşık 1.536 dolar kazanmayı bekleyebilir. Özellikle Ethereum, diğer stake edilmiş kripto paralara kıyasla yıllık beklenen ödül oranına en yakın gerçek ödül oranlarından birini sunmaktadır.

ETH Staking’de gelişen dinamikler

Ethereum, toplu olarak 27,73 milyon ETH stake eden 863.550 doğrulayıcıya sahipti. Bununla birlikte, stake edilen toplam tokenların son 24 saat içinde %65,59’luk bir düşüşe tanık olduğunu belirtmek önemli. Stake etme faaliyetlerindeki bu dinamik değişimler, ETH ekosisteminin süregelen evriminin altını çiziyor.

Kriptokoin.com olarak baktımızda Ethereum stake etmek kripto para yatırımcıları için cazip bir gelir getirici fırsat sağlıyor. Ethereum’un PoS ortamındaki lider konumu dikkat çekiyor. Buna göre güçlü ekosistemi sayesinde bireyler ağı güvence altına alabiliyor. Diğer taraftan potansiyel olarak ödüllerin tadını çıkarabiliyor. Buna göre arz enflasyonu gerçek ödül oranlarını etkileyebiliyor. Diğer taraftan Ethereum’un stake edilmesinin bir yönü var. Kripto piyasasında gelir akışlarının kilidini açmak isteyenler için uygun bir seçenek olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx