Kızına Yatırım Hesabı Açan Babanın İlk Aldığı Hisse Kadın Girişimci Olunca Sürpriz Hediye Duygulandırdı

Henüz anne karnında olan bebeğinin cinsiyetinin kız olduğunu öğrenince yatırım hesabı açan babanın ilk aldığı hisse de kadın girişimcilere ait bir şirket oldu. Şirket de bu seçime karşılık öyle bir jest yaptı ki gözler mutlulukla yaş doldu.

Son yıllarda Borsa İstanbul’a akın eden yatırımcıların birçoğu uzun vade, temettü, yatırım ve Warren Buffett gibi kavram ve isimleri öğrenme yolunca çok başarılı oluyor. Bazıları henüz anne karnında olan evladına yatırım hesabı açarak işe başlıyor.

Twitter’da da kendini “bireysel yatırımcı” olarak tanımlayan bir kullanıcı, eşi ile doğumuna gün saydıkları bebeklerinin cinsiyetinin kız olduğunu öğrendi.

Bebekleri adına doğmadan bir yatırım hesabı açan çift ilk hisse seçimini de kadın girişimcilerin kurduğu bir şirketten yana yaptı. Ancak karşılığında öyle bir jest geldi ki, duygulanmamak elde değildi.

Kızını heyecanla kucağını almaya bekleyen baba, açtığı yatırım hesabına ilk aldığı hisseyi paylaşıyor. (Yatırım tavsiye değildir diyelim de) Ancak öyle bir jestle karşılaşıyor ki gözler doluyor…

“Yatırımcı kız babası” çok güzel bir mesajla kendisine yapılan jesti paylaşıyor.

Şirketten aileye gönderilen not da paylaşılıyor. Darüşşafaka’da aile adına “bağışçı” olmak ve kız çocuklarının eğitimine, gelişimine ülkemizde katkı sağlamak tam da 2 girişimci kadına yakışır bir hareket olmamış mı?

Piyasaları yakından takip edenler ve finans uzmanlarından da yorumlar gecikmiyor.

Yorumların çoğu da umut verici ışıltıda,

İnceliği ve kaliteyi takdir eden bir anlayışta oluyor.

Öncelikle sağlıkla dünyaya gelmesini dilediğimiz bebeğin ailesinin ince düşünceli yatırımlarının kazançlı olmasını dilerken,

Finansal yatırımcı olmak bir yana, insan olmanın ve iyiliğin gücü her daim en güzel yatırım olup kazandırmaz mı? diye de sizlere sorarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx