Seks Terapistleri Açıkladı: İdeal Cinsel İlişki Süresi Kaç Dakika Olmalıdır?

Journal of Sexual Medicine adlı akademik bir dergide yayımlanan araştırma için seks terapistlerine ideal bir seksin ne kadar sürmesi gerektiği sorusu soruldu. Uzmanlar seks sürelerini ‘çok kısa’dan ‘çok uzun’a doğru gidecek şekilde sınıflandırdı. Peki ideal seks süresi nedir?

Detaylar içerikte!

İdeal bir seksin ne kadar sürmesi gerektiğini hiç düşündünüz mü? Uzmanlar bu konuda uzun yıllardır araştırma yapıyor ve yapılan her araştırma bambaşka sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Tabii ki ideal bir seks süresi kişiden kişiye değişebiliyor. Bazıları hızlı bir seksten daha fazla haz alırken bazıları da ön sevişme süresini de uzatıp yavaş tempolu cinsel ilişkiyi tercih ediyorlar.

Bir araştırmaya göre ortalama bir seks sadece 5.4 dakika sürüyor ancak kadınların seks için uyarılmasının 20 dakika sürdüğü düşünüldüğünde tam bir “doğru zaman” söylemek de çok zor oluyor.

The Journal of Sexual Medicine adlı akademik bir dergide yayımlanan bir araştırmada bir grup seks terapistine, seksin ne kadar sürmesi gerektiği hakkındaki düşünceleri soruldu.

Ve seks terapistlerine ideal seks süresini “yeterli”, “çok kısa”, “çok uzun” ve “istenen” olarak sınıflandırmaları söylendi.

Uzmanlar, 1-2 dakika aralığında süren seksi “çok kısa” olarak değerlendirirken, 10-30 dakika süren seksi ise “çok uzun” olarak tanımladı.

Seks terapistlerine göre 3-7 dakika arası “yeterli” görülürken, 7-13 dakika arası ise “istenen” olarak sınıflandırıldı.

Araştırmaya dahil olan seks terapistleri, ideal seks süresinin çiftten çifte değişeceğini ve önemli olanın partnerin ihtiyaçlarını keşfetmek olduğunu dile getiriyor.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx